موسسه حسابداری معتمد محاسب ساینا
انجام کلیه خدمات حسابداری

از ویزگی های برنامه ارزان بودن آن و همچنین سهولت یادگیری برنامه برای افرادی که هیچ اطلاعی از حسابداری ندارند می باشد امیدوارم موفق باشید

جمعه 22 ارديبهشت 1391برچسب:, :: 16:37 :: نويسنده : پورحسنی

اینم چند مقاله حسابداری مربوط به حسابداری که برام ایمیل شده در ادامه برایتان گذاشتمادامه مطلب ...
جمعه 22 ارديبهشت 1391برچسب:, :: 16:33 :: نويسنده : پورحسنی

در ادامه این برنامه حسابداری زیبا و بومی استان را برای شما گذاشتم البته دمو برنامه به شکل تصویری استادامه مطلب ...
جمعه 22 ارديبهشت 1391برچسب:, :: 16:31 :: نويسنده : پورحسنی

این برنامه هم ارزان است و فضای کار راحتی دارد موفق باشید

جمعه 22 ارديبهشت 1391برچسب:, :: 16:30 :: نويسنده : پورحسنی
 باکلیک روی دریافت نسخه آزمایشی را داشته باشید
جمعه 22 ارديبهشت 1391برچسب:, :: 16:25 :: نويسنده : پورحسنی

در قوانين مدون، ما با دو كلمه روبرو مي شويم:سرقفلي و حق كسب و پيشه و تجارت.
در جامعه ما گاه اين دو به يك معني به كار رفته و گاه از هم تفكيك شده اند و با معاني مختلف مطرح شده اند.اما سرقفلي وجهي است كه مالك (خواه مالك عين باشد يا منفعت) در ابتداي اجاره و جداي از مال الاجاره از مستاجر مي گيرد تا محل را به وي اجاره بدهد و واگذار كند.
در حالي كه حق كسب و تجارت حقي است كه به طور تدريجي و به مرور زمان براي مستاجر محل كسب و پيشه و تجارت به وجود مي آيد. درنتيجه بعد از اينكه مستاجر كار و فعاليت كرد و مشتري و اعتبار بدست آورد، حقي براي او به وجود مي آيد كه به آن حق كسب و پيشه و تجارت مي گويند. پس اين دو در ماهيت كاملا باهم متفاوت هستند.
وقتي به قوانين سال هاي 1322 تا 1376 نگاه مي كنيم هر جا كلمه سرقفلي به كار رفته منظور حق كسب و پيشه و تجارت بود. اين در حالي است كه مشروعيت در حق كسب و پيشه و تجارت هميشه از لحاظ شرعي محل بحث و مناقشه و ترديد بود.
اما سرقفلي هميشه مجاز بوده است . علت اينكه حق كسب و پيشه و تجارت در قوانين ما بيشتر مورد توجه است،‌ بخاطر اين بود كه مستاجر مدتي زحمت كشيده و مشتري به دست آورده و و قتي او را از محل بيرون مي كنند مشتري ها را ازدست مي دهد و در محل جديد بايد دوباره مدتي وقت صرف كند تا مشتري جديد بيايد. به همين دلايل قانونگذار از مستاجرها حمايت مي كند .به طور كلي حق كسب و پيشه و تجارت و سرقفلي بعد از انعقاد قرارداد اجاره به وجود مي آيد.
- علي القاعده سرقفلي و حق كسب و پيشه و تجارت در روابط موجر و مستاجر مطرح شده اما با اين وجود در برخي قوانين مانند قانون تملك زمين براي نوسازي مصوب 1339 و قانون نوسازي و عمران شهري مصوب 1347 و لايحه قانوني نحوه خريدو تملك اراضي و املاك براي اجراي برنامه هاي عمومي، عمراني و نظامي دولت مصوب 1358 پيش بيني كرده اگر دولت بخواهد محل تجاري و كسب و كار كسي را براي امور فوق تملك كند، بايد سرقفلي و حق كسب و پيشه و تجارت بدهد. در نتيجه نيازي نيست در اين مورد رابطه استيجاري وجود داشته باشد.
آيا حق كسب و پيشه و تجارت در حال حاضر وجود دارد؟
در سال 1376 قانوني در خصوص روابط موجر و مستاجر به تصويب رسيد و مقرر گرديد كه اخذ سرقفلي در مواردي كه در قانون مزبور آمده جايز است اما مطالبه هر وجهي غير از سر قفلي ممنوع است. در نتيجه به موجب اين قانون هر قرارداد اجاره اي كه از سال 1376 به بعد در خصوص اماكن تجاري منعقد شده، گرفتن سرقفلي در آنها جايز است اما حق كسب و پيشه و تجارت به مستاجر تعلق نمي گيرد.
در قانون سال 76 سرقفلي در چه مواردي تعلق مي گيرد؟
ماده 6 قانون سال 76 مي گويد، هر گاه مالك، ملك تجاري خود را به اجاره واگذار كند مي تواند مبلغي به عنوان سرقفلي از مستاجر دريافت كند و مستاجر مي تواند در طول مدت اجاره براي واگذاري حق خود مبلغي را از موجر يا مستاجر ديگر به عنوان سرقفلي در يافت كند مگر آنكه در ضمن حق اجاره حق انتقال به غير از وي سلب شده باشد.
تبصره الف:
چنانچه مالك سرقفلي نگرفته باشد و مستاجر با دريافت سرقفلي ملك را به ديگري واگذار كند، پس از پايان مدت اجاره مستاجر اخير حق مطالبه سرقفلي را ازمالك ندارد.
تبصره ب :
در صورتي كه موجر به طريق صحيح شرعي سرقفلي را به مستاجر منتقل كند، هنگام تخليه مستاجر حق مطالبه سرقفلي به قيمت عادلانه روز را دارد.
ماده7 هرگاه ضمن عقد اجاره شرط شود تا زماني كه عين مستاجره در تصرف مستاجر باشد، مالك حق افزايش اجاره بها و تخليه عين مستاجره را نداشته باشد و متعهد شود كه هر ساله عين مستاجره را به همان مبلغ به او واگذار كند. در اين صورت مستاجر مي تواند از موجر يا مستاجر ديگر مبلغي به عنوان سرقفلي براي حقوق خود دريافت كند. همچنين هرگاه ضمن عقد اجاره شود كه مالك عين مستاجره به غير مستاجر اجاره ندهد و هرساله آن را به اجاره متعارف به مستاجر متصرف واگذار كند،‌ مستاجر مي تواند براي دريافت حقوق خود يا تخليه محل مبلغي را بعنوان سرقفلي مطالبه كند.

 

جمعه 22 ارديبهشت 1391برچسب:, :: 7:48 :: نويسنده : پورحسنی

در سال 1973 هيأت تدوين استانداردهاي مالي FASB بعنوان جانشين از APB که بعنوان سازماني در بخش خصوصي براي تدوين خط‌مشي‌هاي حسابداري سازماندهي شده بيانيه‌هاي FASB از سوي کميسيون SEC و انجمن حسابداري آمريکا AICPA بطور نافذ و رسمي شناخته شد.

هفت عضو FASB زمينه‌هاي گوناگوني دارند، از جمله حسابداري حرفه‌اي، قانوني، حقوقي، دولتي و آکادمي. اعضاي هيأت بوسيله مؤسسين حسابداري مالي تعيين مي‌شوند. کار هيأت مقدمتاً با مشورت بوسيله هيأت مشورتي استانداردهاي حسابداري مالي تقويت و کمک مي‌گرددادامه مطلب ...
جمعه 22 ارديبهشت 1391برچسب:, :: 7:43 :: نويسنده : پورحسنی

کميسيون بورس اوراق بهادار (SEC) با تصويب کنگره بصورت يک آژانس مستقل دولتي در ايالات متحده آمريکا براي اداره فعاليت بورس اوراق بهادار از سال 1934 ايجاد شد، قانون اوراق بهادار سال 1933 (اسپانيا با نظارت کميسيون تجارتي وزراء اداره مي‌شد) براي ثبت اوراق بهادار با SEC قبل از آنکه به عموم فروخته شود (با معافيت‌هاي خاص) بوجود آمد. در اين قانون اشاره شد که افشاي امور مالي خاص و ساير اطلاعات با ابزار ثبت صورتهاي مالي يا اطلاع‌نامه فراهم گردد و هر دو براي رسيدگي بوسيله عموم در دسترس مي‌باشد. در ميان پيش‌بيني‌هاي اصلي ديگر، قانون بورس اوراق بهادار سال 1934 براي ارتباط ثبت نمودن اوراق بهادار در SEC از سوي شرکتهايي که تمايل به عرضه آن به عموم دارند تصويب و لازم‌الاجرا گرديد. اين تکميل و ثبت نياز به افشاي اطلاعات مشابه دارند که تحت قانون بورس نياز داشته باشند. بهر حال، علاوه بر اين اطلاعات در دسترس عموم بايستي با گزارشات ادواري که بوسيله شرکت تهيه و تکميل مي‌شوند ثبت شوند

جمعه 22 ارديبهشت 1391برچسب:, :: 7:42 :: نويسنده : پورحسنی

حسابداری در جهان نزدیک به ۶۰۰۰ سال قدمت دارد و تاریخ نخستین مدارک کشف شده حسابداری به ۳۶۰۰ سال قبل از میلاد برمی گردد. پیشینه حسابداری در ایران نیز به نخستین تمدنهایی بر می گردد که دراین سرزمین پا گرفت، و مدارک حسابداری بدست آمده با ۲۵ قرن قدمت، گواه بر پیشرفت این دانش در ایران باستان اس. در طول تاریخ، روشهای حسابداری متوع و متعددی برای اداره امور حکومتی و انجام دادن فعالیتهای اقتصادی ابداع شد، که در پاسخ به نیازهای زمان، سیر تحولی و تکاملی داشته است. ممیزی املاک در تمدن ساسانی(در جریان اصلاحات انوشیروان، به منظور تشخیص مالیاتهای ارضی، کلیه زمینهای مزروعی کشور ممیزی و مشخصات آن از جمله مساحت، نوع زمین و نوع محصول در دفتری ثبت می گردید.) و تکامل حسابداری برای نگهداری حساب درآمد و مخارج حکومتی در دوران سلجوقیان(نگارش اعداد را به صورت علایمی کوتاه شده از نام اعداد عربی، حساب سیاق می نامند.ادامه مطلب ...
جمعه 22 ارديبهشت 1391برچسب:, :: 7:41 :: نويسنده : پورحسنی

در ادامه ببینیدادامه مطلب ...
جمعه 22 ارديبهشت 1391برچسب:, :: 7:37 :: نويسنده : پورحسنی

در ادامه ببینیدادامه مطلب ...
جمعه 22 ارديبهشت 1391برچسب:, :: 7:35 :: نويسنده : پورحسنی

در ادامه شاخصهای توسعه را برایتان دکر کردمادامه مطلب ...
جمعه 22 ارديبهشت 1391برچسب:, :: 7:30 :: نويسنده : پورحسنی

توسعه در ایران شامل چند موضوع است که در زیر امده استادامه مطلب ...
دو شنبه 8 ارديبهشت 1391برچسب:, :: 10:55 :: نويسنده : پورحسنی

این مقاله به کوشش آقی باقری تهیه گردیده و برای شما می گذارمادامه مطلب ...
دو شنبه 1 ارديبهشت 1391برچسب:, :: 10:42 :: نويسنده : پورحسنی

آدرس وبلاگ دیگر ما mmsqom.blogfa.com میباشد

شنبه 3 فروردين 1387برچسب:, :: 9:31 :: نويسنده : پورحسنی

ما مدیون شهدا هستیم

 

 

سه شنبه 18 ارديبهشت 1386برچسب:, :: 17:19 :: نويسنده : پورحسنی

صفحه قبل 1 2 3 صفحه بعد

درباره وبلاگ

- انجام کلیه امور تخصصی مرتبط با حسابداری شرکت های تولیدی ، بازرگانی و صنعتی ، خدماتی ، مهندسی و پیمانکاری 2- انجام عملیات مربوط به امور معوقه حسابداری و اصلاح حسابها وکدینگ حسابها 3- پیاده سازی سیستم حسابداری 4مشاوره رایگان درباره انواع نرم افزارهای حسابداری 5 طراحی ، فروش و آموزش نرم افزارهای مالی ، فروش ، خزانه ، حقوق و دستمزد ، انبار ، دارائیهای ثابت ، حسابداری صنعتی و اتوماسیون اداری 6- مشاوره مالی ، مالیاتی ، مدیریت ، بیمه قراردادها و بیمه تامین اجتماعی 7- تنظیم اظهار نامه مالیاتی ، تهیه صورتهای مالی و تحریر دفاتر قانونی پلمپ شده و و ارزش افزوده انجام کلیه خدمات حسابداری در استان قم با کادری مجرب فقط با یک تماس
پيوندها

تبادل لینک هوشمند
برای تبادل لینک  ابتدا ما را با عنوان وبلاگ دانشجوی حسابداری علمی کاربردی مالیاتی قم و آدرس hph.LXB.ir لینک نمایید سپس مشخصات لینک خود را در زیر نوشته . در صورت وجود لینک ما در سایت شما لینکتان به طور خودکار در سایت ما قرار میگیرد.

نويسندگان


ورود اعضا:

خبرنامه وب سایت:

آمار وب سایت:  

بازدید امروز : 47
بازدید دیروز : 1
بازدید هفته : 190
بازدید ماه : 47
بازدید کل : 78676
تعداد مطالب : 77
تعداد نظرات : 23
تعداد آنلاین : 1